Czy warto czyścić konsole PlayStation 4

Czy warto czyścić konsole PlayStation4? Zdecydowanie! Regularnie!

 Zaczynamy na naszym blogu cykl artykułów na temat możliwych usterek konsol. Z uwagi na to, że do serwisu konsol Naprawczyk w ostatnim czasie najczęściej trafiały konsole, które miały problem z przegrzewaniem i głośno chodziły, pierwszy artykuł cyklu dotyczyć będzie tego, jak ważne jest regularne czyszczenie konsoli. 

Do serwisu konsol Naprawczyk każdego dnia trafia kilka konsol, które mają problem z przegrzewaniem. Jedną z nich była PlayStation4, którą jej właściciel przysłał do nas aż z Rzeszowa. Jak to zrobić? Nic prostszego. Wystarczy, że zadzwonisz do nas, a my wygenerujemy dla Ciebie kod nadania paczki. Ty oddasz ją kurierowi, a resztę zrobimy my. Możesz też zamówić usługę w naszym sklepie internetowym, a następnie oddać paczkę kurierowi lub zanieść ją do paczkomatu. My zajmiemy się resztą, po czym konsola wróci do Ciebie tą sama drogą. Proste, prawda? Dlatego zastanów się czy to już nie czas, aby wyczyścić swoją konsolę i tym samym przedłużyć jej żywotność?

Twoja konsola PlayStation4 głośno chodzi? Twoja konsola PlayStation4 zawiesza się? Twoja konsola PlayStation4 przegrzewa się?

Zazwyczaj problem jest łatwy do usunięcia. Profesjonalne czyszczenie konsoli może zdziałać cuda. Zdjęcia konsoli, która trafiła do nas ostatnio pokazują jak wygląda jej wnętrze przed czyszczeniem i po czyszczeniu. Nagromadzony w niewyczyszczonej konsoli PlayStation4 kurz zalega wewnątrz i oblepia wszystkie jej elementy tworząc coś w rodzaju filcu blokującego przepływ powietrza w konsoli PS4. Wentylator, którego zadaniem jest zasysanie powietrza z zewnątrz i  chłodzenie elementów, pracujących pod dużym obciążeniem, nie może przez to odpowiednio schłodzić części, które są oblepione kurzem. Należy pamiętać, że elementy konsoli PS4 takie jak procesor, procesor graficzny czy twardy dysk mają maksymalną tolerancję na temperaturę, w jakiej pracują. Jeśli wentylator nie będzie mógł ich schłodzić te elementy mogą ulec uszkodzeniu. Bardzo często przyczyną uszkodzenia dysku twardego PlayStation4 jest właśnie przegrzewanie się konsoli. Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować pieniądze w czyszczenie konsoli, bez zawahania odpowiadamy, że tak.

Ile kosztuje czyszczenie konsoli PlayStation4?

Czyszczenie konsoli PlayStation4 wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej to koszt 150,00 złotych. Wymiana dysku twardego w PlayStation4 kosztuje co najmniej dwa razy tyle. Odpowiedź na pytanie, czy warto regularnie zlecać czyszczenie konsoli wydaje się zatem oczywista. Lekarze mawiają, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Serwisanci konsol mówią podobnie! Regularne, coroczne czyszczenie konsoli może przedłużyć jej żywotność o wiele lat. Pamiętaj o tym!

Jeśli Twoja konsola PlayStation 4 głośno chodzi, jeśli Twoja konsola PS4 buczy, jeśli Twoja konsola PS4 przegrzewa się, jeśli Twoja konsola PS4 zawiesza się i jest gorąca lub system włącza się awaryjnie należy ją bezzwłocznie wyczyścić!

Jak wygląda profesjonalne czyszczenie konsoli PlayStation4 w serwisie konsol Naprawczyk?

Zaczniemy od zebrania kurzu, który osadził się na zewnętrznych – widocznych – częściach konsoli. Następnie rozkręcimy ją i dokładnie wyczyścimy wszystkie elementy, zbierzemy kurz i oczyścimy wszystkie części ze sfilcowanego brudu, który oblepia niektóre elementy konsoli. Następnie wymienimy pastę termoprzewodzącą w PS4. Jest to niezwykle ważne, gdyż pasta termoprzewodząca zastosowana fabrycznie w konsoli PS4 po dłuższym czasie użytkowania zasycha i traci swoje właściwości przewodzące. Serwisanci serwisu konsol Naparawczyk stosują najwyższej jakości pastę termoprzewodzącą Thermal Grizzly Kryonaut. To królowa wśród past termoprzewodzących.  Dodatkowo – przy czyszczeniu konsoli PlayStation4 – istnieje możliwość wymiany padów termoprzewodzących. Jeśli wybierzesz tę opcję i zafundujesz swojej konsoli profesjonalne SPA, ta będzie działała szybciej, ciszej i przestanie się przegrzewać, a co za tym idzie jej żywotność zostanie wydłużona. Po wszystkim, skręcimy Twoja konsolę i dostarczymy do Ciebie, konsola wróci w ten sam sposób, w jaki dostarczyłeś ją do nas. 

Jak dostarczyć konsolę PlayStation4 do serwisu konsol Naprawczyk?

Masz kilka możliwości. Możesz wysłać swoją konsolę do naszego serwisu lub przynieść do jednego ze stacjonarnych punktów w Lesznie, Poznaniu lub Kościanie (adresy serwisów znajdziesz w zakładce ADRESY). Jeśli nie możesz dostarczyć konsoli do żadnego z punktów stacjonarnych, możesz wysłać ją bezpośrednio do nas. Jak to zrobić? Wystarczy, że zadzwonisz do nas, a my wygenerujemy dla Ciebie kod nadania paczki. Później oddasz ją kurierowi, resztę załatwimy już my. Możesz też zamówić usługę w naszym sklepie internetowym pod adresem naprawakonsoli.pl, a następnie oddać paczkę kurierowi lub zanieść ją do paczkomatu. Jak tylko otrzymamy przesyłkę skontaktujemy się z Tobą i opowiemy, co dalej będzie działo się z Twoją konsolą. Po umówionym czasie, konsola wróci do Ciebie w taki sam sposób, w jaki Ty dostarczyłeś ją do nas.

KONTAKT

+48505505050. Czytaj więcej na: JOOMLA GURU https://joomlaguru.pl/joomla/kody-snippets/561/klikalny-numer-telefonu-na-stronie-w-czasach-mobile-must-have
Tel.: 885333393

e-mail: naprawczyk @ gmail.com

Adres do wysyłki:

PC CONSULTING
ul. Kościańska 47
64-000 Racot

Nazwa paczkomatu do wysyłki:
RAX01M

Punkty naprawczyka: